tanfolyam

 

Ha kiskutya kerül a családba, a legfontosabb időszak közös életünk első pár hónapja, ami meghatározza majd a következő 10-15 évet. Ha jó kapcsolatot sikerül kialakítani a kiskutyánkkal, az első évben befektetett „munka” gyümölcsét élvezhetjük a hátralévő időben, egy olyan csodálatos élőlénnyel, akit nem véletlenül neveznek az ember legjobb barátjának. A kutyák az elmúlt évszázadokban az alkalmazkodás képességét tökélyre fejlesztették az emberek oldalán. Épp ezért nekünk is mindent meg kell tennünk azért, hogy megértsük és a legjobban segítsük ennek a csodálatos lénynek az első pár hónapját a mi világunkban.

Kezdő kutyás tanfolyamunkra azokat a gazdikat várjuk, akiknek a kutyusuk 3-7 hónap között van, vagy most szeretnének kiskutyát a családba, vagyis az sem jelent akadályt, ha még nem érkezett meg a kutyus, de a gazdi szeretne minél jobban felkészülni új barátja fogadására.

Részvételi díj:

Teljes tanfolyam (1 elméleti és 7 gyakorlati alkalom, ebből 1 városi gyakorlás és 1 pótóra):
Egy összegben fizetve KEDVEZMÉNYES: 45.000,- Ft az elméleti foglalkozásig kérjük befizetni.
Két részletben fizetve: 2 x 25.000,- Ft; az első részletet az elméleti foglalkozásig, a második részletet április 6-ig kérjük befizetni.
Csak az elméleti foglalkozás részvételi díja: 5.000,- Ft, az elméleti foglalkozásig egy összegben fizetendő.
Csak a gyakorlati foglalkozáson (elmélet nélkül) a részvétel nem lehetséges.
A tanfolyam díja fizethető átutalással vagy készpénzben. A befizetésről minden esetben nyugtát, kérésre számlát adunk.
Átutalás:
Bükkaljai GTSz Egyesület
Számlaszámunk: 10402733-50526754-76571000

 

Tavaszi időpontjaink:

Összesen 8 alkalom!

Elmélet: márc. 7. csütörtök késő du.
Gyakorlat: 7 alkalom (6 szombat délelőttönként, 1 csüt. késő du.), ebből egy városi gyakorlás és egy pótóra:
márc. 9., 16., 23., 28.
ápr. 6., 13., 20.

Az elméleti órán átbeszéljük, hogy mik a legfontosabb tudnivalók, ha kiskutya van a családban, miket kell feltétlenül megtennünk ahhoz, hogy mindenki a lehető legjobban élvezze ezeket a hónapokat. Tanulunk arról, hogy mit is jelent a szocializáció, a szociális tanulás, mi a kapcsolatépítés,  a nevelés, a tanítás, hogyan motiváljuk jól a kutyánkat, mik a reális elvárások egy kölyökkutyával szemben, hogyan alakítsunk ki olyan szabályokat, amik később megkönnyítik majd az együttélést.

A gyakorlati foglalkozásokra úgy osztjuk be a kutyusokat, hogy mindenki jól érezhesse magát, külön lesz kis- és nagytestű csoport, azonban a csoportba osztásnál a kutya mérete mellett a kora, temperamentuma, szocializáltsága is számít majd.
Elkezdjük gyakorolni, hogyan vonjuk magunkra a kiskutya figyelmét, hogyan kezdjük el tanítani.
Az alap gyakorlatok (behívás, ül, fekszik, marad, séta laza pórázon, láb mellett követés) mellett sok más érdekes feladattal is megismerkednek a gazdik és a kutyusok, valamint remek lehetőség lesz a szociális viselkedés elsajátítására is. A gyakorlati foglakozások 4 alkalommal a kutyaiskolában, egy alkalommal pedig városi környezetben lesznek.

JELENTKEZÉS (TUDNIVALÓK A LENTI KÉPEN!): egrikutyasport@gmail.com

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK: